כך התחלנו: קצת היסטוריה

שורשיה של הפקולטה למשפטים ויחד אתה הספרייה, התחילו בבית הספר הגבוה למשפט וכלכלה שפעל בתל אביב החל משנת 1935.

 

בשנת 1959 הסתיימה בנייתו של בניין טרובוביץ שהיה לבניין הראשון בקמפוס רמת אביב של האוניברסיטה. בשנת 1962 הוא הפך למשכן הקבע של הפקולטה למשפטים.

 

עד שנת 1979 הייתה הספרייה למשפטים באולם שכיום נקרא כס המשפט ע"ש מלכה ברנדר.

 

מנהלת הספרייה הראשונה הייתה עו"ד צ'סייה פישלר ז"ל שניהלה את הספרייה לאורך שנים רבות.

 

בשנת 1976 קיבל לידיו האדריכל רוברט נדלר ז"ל לתכנן את הספרייה למשפטים כמבנה עצמאי סמוך לפקולטה למשפטים שבבניין טרובוביץ'. הפרוייקט תוכנן בשיתופו של א. שילר ונבנה בשנת 1979.

 

בשנת 1997 נחנך בניין ו.א. מינקוף כהרחבה לבניין הספרייה. בתכנון הפנים החדש השתתפה גב' רודה דוידיאן, מנהלת הספרייה משנת 1988. מנהלת הספרייה דאגה שיוכנסו לתכנון אלמנטיים תשתיתיים שנחשבו אז חדשניים, על מנת להתאים את הספרייה לעידן המחשוב והטכנולוגיה. ברצפה הוכנסו תעלות עבור קווי תקשורת וחשמל כדי לענות על צרכים עתידיים, דבר שבזמנו לא היה נפוץ. התאורה הותאמה גם לעבודה עם מחשבים וגם למדפי הספרים. התכנון בכללותו היה מודולארי על מנת לאפשר גמישות מירבית. ריהוט העץ נבחר על מנת להקנות מראה קלאסי ולהציג המשכיות. פיזור מקומות הישיבה תוכנן כדי לאפשר מגוון של אפשרויות ישיבה: מלימוד בתא סגור, לשולחנות בודדים ועד שולחנות גדולים ורחבים. תכנון קו החלונות נעשה להכנסת תאורה טבעית וגישה אל הנוף הן לציבור הקוראים והן לצוות הספרייה. 

 

מאז הספרייה ממשיכה להתפתח ומתאימה את עצמה לצורכי ההוראה והמחקר בפקולטה ולשינויים הטכנולוגיים המתמידים. 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>